Nahrávám...
Zpět

Praktická závěrečná zkouška 3. ročníku oboru Kuchař-číšník

 

 

 

 

 

Praktická závěrečná zkouška 3. ročníku oboru Kuchař-číšník

4. až 6. června se ve středisku Gastronomických služeb konaly praktické závěrečné zkoušky    3. ročníku oboru Kuchař-číšník. V průběhu prvních dvou dní žáci předvedli své dovednosti jak v kuchyni, tak v rámci banketu, který uspořádali pro své blízké, paní ředitelku Ing. J. Pichovou a  zástupce vedení školy, paní učitelku třídní Bc. M. Krombholzovou a odborníky z praxe. Dopoledne se žáci věnovali založení výseče tabule na vylosované téma a přípravě tabule pro slavnostní oběd.  Ve výrobním středisku se plně věnovali přípravě čtyřchodového menu.

6. června předvedli žáci 3. ročníku oboru Kuchař-číšník svůj um, při prezentaci samostatného pokrmu v podobě hlavního masitého chodu, který zařadili do slavnostního menu v rámci samostatné odborné práce na vylosované téma. Z vlastních surovin uvařili dvě porce a jednu z nich prezentovali komisi. Složení pokrmů bylo různorodé. Některé pokrmy byli opravdu vynikající i oku lahodící a prokazovali nabyté dovednosti svého tvůrce.

Všem žákům se podařilo dojít na vysněnou metu a praktické závěrečné zkoušky žáci úspěšně splnili. Všem gratulujeme a přejeme úspěch a štěstí, při ústních závěrečných zkouškách.

 

Učitelé OV