Nahrávám...
Zpět

Den řemesel pro ZŠ Stochov

 

 

 

 

 

Den řemesel pro ZŠ Stochov

První ze čtyř listopadových projektových dnů, z nichž tři organizujeme pod záštitou MAP Kladensko, proběhl v prostorách školy v úterý dne 5. listopadu. Jako první v tomto školním roce jsme přivítali stochovskou základní školu. Přibližně čtyřicet deváťáků se rozdělilo do čtyř skupin podle zájmu o připravený program. Hned poté se návštěvníci odebrali spolu se svými průvodci z řad našich žáků, převážně prvních ročníků, a učitelů na jednotlivá stanoviště.

Na středisku kadeřnicko – kosmetických služeb si děvčata vyzkoušela základní praktické úkony mytí a natáčení vlasů, tvorby účesů, líčení, manikúry a naučila se správně provádět masáž šíje. To ostatně hned vyzkoušela na svých třídních učitelkách. V rámci dopoledního programu dívky též pracovaly s anglickou učebnicí Hair, na jejímž vzniku se v rámci evropského projektu podíleli naši vyučující anglického jazyka. Pro obory kadeřník a kosmetické služby je velmi důležité estetické a výtvarné cítění, proto si návštěvníce mohly vyzkoušet i techniky kreslení účesů.

V gastronomickém středisku si zájemce rozdělili naši kuchaři a číšníci prvních ročníků a žáci maturitního oboru hotelnictví. Společně se zapojili do výuky technologie přípravy pokrmů, techniky obsluhy a služeb i hotelového a restauračního provozu. Zapojili se i do výuky anglického jazyka s rodilým mluvčím. Poté proběhla soutěž „Stochovský Master Chef, které se zúčastnilo osm družstev sestavených z obou stochovských škol. Porota složená z třídních učitelek ZŠ a zástupců SŠ degustovala nápadité snídaňové toasty s velice kreativními názvy. Součástí hodnocení byla rovněž degustace míchaného nealko – nápoje.

Třetí skupina složená pouze z chlapců pracovala v řemeslných dílnách a seznamovala se s dovednostmi klempíře a instalatéra. Vyráběly se plechové krabičky, vykrajovátka, chlapci si vyzkoušeli zavěšení v bezpečnostním postroji pro práci ve výškách. V instalatérské dílně prováděli montáž vodovodní baterie a zápachové uzávěrky nebo připojení otopného tělesa.

Pracoviště operátora skladování přivítalo zájemce o obory skladník a maturitní obor logistické a finanční služby. Zájemci řešili praktické činnosti – práci s čtečkou, balení a přepravu zboží. Součástí programu byl i nácvik řešení reálné logistické situace přepravy nákladu z místa A do místa B, vyzkoušeli simulátor vysokozdvižného vozíku a jízdu zručnosti s vysokozdvižným vozíkem. Zkusili i test finanční gramotnosti.

Věříme, že se program líbil a deváťáci odcházeli spokojení. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další spolupráci.