Nahrávám...
Zpět

Projektové dny MAP – řemeslné obory

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projektové dny MAP – řemeslné obory

V měsíci listopadu se v rámci projektových dnů MAP prezentovali také žáci a učitelé řemeslných oborů. Pro žáky čtyř kladenských základních škol a dále ZŠ Stochov, Pchery, Jince byla připravena nejen ukázka oborů instalatér, klempíř a operátor skladování, ale i drobné úkoly a činnosti z jednotlivých oborů.

Během návštěvy si žáci ze ZŠ mohli vyrobit klempířskou píšťalku, otestovat si zavěšení v bezpečnostním postroji pro práci ve výškách, nebo zhotovit vlastní plechovou krabičku. V instalatérských dílnách svařovali plastové potrubí, pájeli měděné trubky a montovali výtokovou baterii, či připojovali otopné těleso.

Z práce skladníků si vyzkoušeli práci s manipulační technikou – paletovým vozíkem, práci s páskovacím strojem, cvičné zabalení expedovaného zboží a jízdu s modelem vysokozdvižného vozíku a řešení logistické situace při přepravě nákladu.

Všichni příchozí se do připravených úkolů pustili bez obav a s plným zaujetím, většinu svých výrobků si odnesli domů a věříme, že odcházeli spokojeni.

 

Bc. Petr Kedroň, vedoucí učitel OV