Nahrávám...
Zpět

Projekt ERASMUS+ aneb Stáž v Itálii a italští profesionálové v Čechách

 

 

 

 

 

Projekt ERASMUS+ aneb Stáž v Itálii a italští profesionálové v Čechách

Ve středu 16. listopadu 2022 vyvrcholil u nás ve škole projekt ERASMUS+ 2020-1-CZ01-KA102-077656. Celý projekt, který zahrnoval několik různých mobilit probíhal díky covidovému zpoždění až roce 2022 a zahrnoval mobility zaměřené na krátkodobé a dlouhodobé stáže žáků v odborném vzdělávání a přípravě a školící pobyty italských profesionálů v Čechách. O průběhu krátkodobých a dlouhodobých mobilit jsme informovali na našich www stránkách a sociálních sítích školy.

Závěrečnou mobilitou, školící pobyt italských profesionálů v Čechách, byl celý projekt ERASMUS+ završen. Od pondělí 14. listopadu do středy 16. listopadu 2022 připravovali žáci oborů Kuchař- číšník a Hotelnictví pod vedením italských profesionálních kuchařů
a cukrářů speciality typické pro Itálii. Žáci se seznámili se surovinami, které jsou typické pro italskou kuchyni, ochutnali italský sýr Riccota, připravili italské rizoto s kuřecím masem. Dále se naučili připravit těsto na pizzu nebo focacciu, zhotovit pizzu, focacciu nebo grissini prosciutto - italské slané tyčinky.

V rámci přípravy italských specialit nemohly samozřejmě chybět ani dezerty. Pod vedením italského cukráře Renaty Zarry připravili žáci dezerty, jakými jsou panna cotta, tiramisu, chees cake, fortaie nebo pomalu tažený závin s jablky a ořechy. Jako zpestření byl pro žáky připraven praktický nácvik vyřezávání ovoce a zeleniny.

Ve středu byly veškeré mobility zakončeny závěrečným rautem, na který přijali pozvání zástupci stochovské základní školy paní ředitelka PhDr. Lenka Mazuchová společně se zástupkyní ředitele Mgr. Hanou Doušovou a výchovnou poradkyní Mgr. Ludmilou Beznoskovou, zástupci města Stochova – starosta města Ing. Roman Foršt a místostarosta města Mgr. Robert Filip. Ředitelka naší školy Ing. Jaroslava Pichová přivítala hosty, poděkovala za jejich účast a představila paní Mgr. Renatu Kopeckou a tým italských specialistů, pod jejich vedením vznikly italské dobroty u nás ve škole.

Před samotným rautem proběhly prezentace našich žákyň, které se zúčastnily krátkodobé nebo dlouhodobé mobility v rámci tohoto projektu. Anička Kováčková a Aneta Poláková profesionálně odprezentovaly průběh jejich zahraničních stáží v rámci již proběhlých mobilit. Italští profesionálové ocenili profesionální přístup a nadšení žáků, se kterým se zhostili příprav italských specialit. Projekt ERASMUS+ výrazně přispěje k lepšímu uplatnění našich žáků na trhu práce.

Na základě velmi kladných ohlasů na uskutečněný projekt, pevně věříme v další spolupráci se zahraničními partnery v rámci akreditace projektu ERASMUS+ o kterou jsme požádali.

Mgr., Ing. Martin Dundr, zástupce ředitelky pro odborný výcvik