Nahrávám...
Zpět

Raut MŠMT

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve čtvrtek 28.listopadu 2019 zajišťovalo středisko gastronomických služeb ve spolupráci se školní kuchyní a s  žáky 1. ročníku oboru Kuchař-číšník Střední školy služeb a řemesel Stochov celodenní občerstvení na mezinárodní  konferenci k podpoře vicejazyčnosti: "Jeden cizí jazyk nestačí" organizovaný MŠMT, NIDV, Evropskou komisí a Goethe institutem. Catering jsme zajišťovali v moderních prostorech Evropského domu v Praze.

Hosté mohli k ranní kávě ochutnat ze studené kuchyně např. náš Roastbeefový chlebíček s křenovou šlehačkou nebo Chlebíček Oldřicha Nového s marinovanou hruškou a nivovou pěnou nebo již vyhlášené posvícenské koláčky s tvarohem, jablky nebo mákem.

Polední občerstvení nabízelo např. croasanty s vejci a opečenou slaninou, tortilly s trhaným vepřovým masem a BBQ omáčkou, Panini se zeleninou nebo se šunkou a sýrem, či tradiční řízečky v cornflakes a trojobalu. Chuťové buňky mohli uspokojit i nabídkou sladkých minidezertů nebo netradiční panna cottou s levandulovým želé.  

Žáci si vzhledem k mezinárodní účasti pozvaných hostů, měli možnost procvičit angličtinu a němčinu s větším či menším úspěchem. Hlavním přínosem však byla možnost účastnit se při odborném výcviku přípravy nabídkového stolu a obsluhy ve výjimečných prostorách při konferenci v mezinárodním měřítku.

Středisko gastronomických služeb