Nahrávám...
Zpět

Informace o testování žáků ATG testy 22.11. a 29.11.2021

 

 

 

 

 

Informace o testování žáků ATG testy 22.11. a 29.11.2021

Testování proběhne před zahájením výuky v pondělí pro všechny žáky v teoretické i praktické výuce.

Testovat se nemusí žáci:

  • kteří mají ukončené testování a od poslední vakciny uplynulo min. 14 dní,
  • kteří v uplynulých 180 dnech onemocnění Covid – 19,
  • kteří absolvovali nejdéle před 72 hodinami RT-PCR vyšetření na přítomnost viru

Testovat se budou třídy v 1. vyučovací hodině v učebně dle platného rozvrhu. Nepřítomní žáci se budou testovat v den (hodinu) nástupu do školy.

ATG testy: SEJOY, GENRU, KIT, metodické pokyny manuály: Jak na to ve škole – edu.cz; písemně k dispozici v každé učebně.

V každé učebně bude k dispozici vybavení – testovací sady, otevřený odpadkový koš, plastové pytle na odpad, dezinfekční prostředky na ruce, dezinfekční prostředky na plochy s rozprašovačem, jednorázové papírové utěrky, respirátor pro dohlížející osobu, jednorázové rukavice pro manipulaci s odpadem a elektronický nebo tištěný seznam žáků, stopky (hodiny).

Po testování, před zahájením výuky bude učebna vyvětrána a ošetřena dezinfekčním prostředkem, odpad odstraněn.

V případě pozitivního výsledku ATG testu obdrží žák Potvrzení o absolvování a výsledku testu.

V případě, že se bude jednat o zletilého žáka, odejde ze školy domů a bude neprodleně informovat svého lékaře. Po obdržení výsledku PCR testu, bude žák školu neprodleně informovat.

V případě, že se bude jednat o nezletilého žáka, odejde žák do izolace (školní klub), budou kontaktováni zákonní zástupci, žák vyčká jejich příjezdu, následně bude zákonný zástupce neprodleně informovat dorostového lékaře. Po obdržení výsledku PCR testu, bude žák školu neprodleně informovat.