Nahrávám...
Zpět

Škola hrou se ZŠ Stochov, aneb „Co umí řemesla“

 

 

 

 

 

 

Dnes nás navštívili žáci 8. tříd ZŠ Stochov, aby se seznámili s naší školou.

Na každém středisku odborného výcviku si žáci vyzkoušeli jednoduché praktické činnosti.

Obor klempíř v nové klempířské hale připravil ukázku nejmodernějších strojů, žáci si vyzkoušeli stříhání plechu a odvážní slaňování a pohyb na modelu střechy.

V dílně instalatérů proběhla ukázka pájení a svařování.

Na kadeřnickém středisku probíhaly ukázky natáčení vlasů na cvičných hlavách, pletení různých copů – rybích, francouzských, holandských, žáci se také seznámili s odbornými pomůckami kadeřníků.

Kosmetické služby prezentovaly lakování nehtů, úpravu obočí, masáž rukou a opět ukázku kosmetického vybavení a materiálu.

Na středisku gastronomických služeb se žáci utkali ve dvou týmech v zábavné soutěži „Máme rádi GASTRO“, kterou učitelé upravili na motiv soutěže „Máme rádi Česko“. Vyzkoušeli si postřeh ve filmových a hudebních ukázkách, hádali odborné výrazy z oblasti gastronomie, nechybělo ani kreslení a pantomima, vše s tematikou kuchaře a číšníka.  Sladkou odměnou pro všechny, nejen výherce, byla osvěžující zmrzlina.

V teoretické výuce mohli sledovat ukázku interaktivní výuky v anglickém jazyce s rodilým mluvčím, seznámení s obory Hotelnictví a Logistika v zábavném kvízu Prstem po mapě.

Věříme, že se žákům prohlídka a zapojení do připravených činností líbila.