Nahrávám...
Zpět

Stáž Itálie

 

 

 

 

 

 

Zahraniční stáž Itálie Milano Marittima 17. 9. – 1. 10. 2022

 

V sobotu se všech 20 účastníků, žáků oborů Kuchař-číšník 2. ročník, oboru Hotelnictví 2., 3. a 4. ročník a pedagogický dohled vydalo na dlouhou cestu na zkušenou do zahraničí, a to do Milano Marittima. Cesta byla převážně deštivá, ale bezproblémová, a tak na místo určení jsme dorazili přesně podle plánu v 9 hodin. Přivítal nás koordinátor pobytu pan Jan Kopecký a také krásná modrá a slunečná obloha. Pokoje byly postupně připravené, a tak jsme se mohli pohodlně ubytovat a čekal nás první oběd a krásný odpočinkový den. Snad nikdo nevynechal, a první kroky všech vedli na pláž, pozdravit se s mořem.

Poté na informativní schůzce byli žáci seznámeni s rozpisem směn své odborné stáže ve 4 hotelích:

*** hotel Deborah, *** Hotel Baya, *** Hotel Kent a **** Hotel Bellettini.

Již zítra zahájí všichni žáci svoji praxi, a tak jim držte palce, ať vše zvládnou.

Tým žáků a učitelů

 

1. Den praxe

Dnes žáci nastoupili na předepsanou směnu na jednotlivé hotely. V předepsaném profesním oblečení nastupovali v různých časech do kuchyní a hotelových nebo plážových restauracích. Všichni si vedli skvěle, překonávali jazykové bariéry, neboť většina italského personálu není zdatná v anglickém jazyce. I dnes bylo krásně slunečno, a tak svůj volný čas mohli strávit na pláži nebo u bazénu.

Na další zprávy se můžete těšit již zítra.

Tým žáků a učitelů

 

2. Den praxe

Po včerejším úvodním dni žáky čeká souvislá praxe v trvání 8 dní, a to na stejném hotelu a ve stejných směnách po celou dobu. Některé změny se týkají hlavně obsazeností hotelů, která se blíží ke konci sezóny. Všichni se sžívají s novým prostředím, stylem práce a poznávají nové kolegy v oboru. Volný čas tráví nejvíce u bazénu, na pláži a toulkami po městě, někteří samozřejmě odpočívají na pokojích. Věříme, že pracovní nadšení jim vydrží až do konce, neboť po každém dni přicházejí s novými zážitky a poznatky.

Tým žáků a učitelů