Nahrávám...
Zpět

Návštěva italských profesionálů na Stochově

 

 

 

 

 

 

Návštěva italských profesionálů na Stochově

Dne 14. 11. v pondělí, k nám přijeli 3 italští specialisté na tamní kuchyni. Jednalo se o manželský pár, který provozuje pekárnu v jižní části Itálie a o kuchaře ze severu, z města Trentina.

Hned první den se k nim přidali naši žáci oboru kuchař – číšník a hotelnictví a začali připravovat těsta na další den a sezónní rizoto s čekankou a vínem.

Druhý den se již zpracovávaly těsta na pizzu a fokáču, Přidali se preclíky a předkrmy. Žáci měli opět možnost spolupracovat na celém procesu a ptát se. Po celou dobu stáže byla přítomna překladatelka z a do italského jazyka.

Středa byla doslova sladkou tečkou za návštěvou našich italských hostů a připravovali se sladké dezerty jako tiramisu a zajímavé variace cheesecaků. Bylo to pojato velmi moderně a podle nejnovějších italských trendů.

Celou akci zakončila paní ředitelka Ing. Jaroslava Pichová pozváním italských partnerů, ale i našich partnerů, jako starosta města Stochova a ředitelka základní školy Stochov, na malé posezení plné italských dobrot vytvořených v rámci projektu. Toto příjemné posezení bylo doplněno prezentacemi žáků školy z jejich stáží v rámci projektu Erasmus +.

Věříme, že se celá akce povedla a otevře nám další možnosti spolupráce.

Ing. Pavel Franc