Nahrávám...
Zpět

Prezentační dopoledne pro žáky ZŠ Smečno

 

 

 

 

 

 

Prezentační dopoledne pro žáky ZŠ Smečno

Ve středu 23. března 2023 proběhlo v naší škole prezentační dopoledne pro základní školu z nedaleké obce Smečno. Přivítali jsme v našich prostorách žáky 8. tříd společně s pedagogickým doprovodem.

Během vymezeného času si žáci vyzkoušeli, co obnášejí jednotlivé obory, které naše škola v rámci vzdělávacího portfolia nabízí. Na připravených stanovištích tak na ně čekaly například soutěže v oboru gastronomie, kde měli možnost stát se alespoň na chvílí „MasterChefem“, v rámci prezentace oboru Hotelnictví se mohli vžít do role cestovatele a průvodce po zemích známých i neznámých. U oboru Klempíř si například vyzkoušeli, jak vyrobit tradiční klempířskou píšťalku, která je známá pod názvem Klempíř to má zvuk. Prohlédli si novou klempířskou halu – Centrum vzdělávání klempířů, jejíž stavba a vybavení byly podpořeny
z operačního programu IROP. V rámci oboru Instalatér si prohlédli a vyzkoušeli moderní vybavení pro výuku tohoto oboru, které bylo pořízeno z operačního programu IROP v rámci projektu Instalatér ze Stochova pro trh práce připraven. Dále si vyzkoušeli spojování trubek z mědi, nebo výrobu přívěsků z plastových trubek.

Ve vzdělávací nabídce školy nechybí ani obory, které vyhledávají spíše dívky, nemohla v rámci tohoto dopoledne chybět prezentace oborů Kosmetické služby a Kadeřník, kde byly pro děvčata připraveny praktické činnosti z oblasti manikúry nebo NailArtu a u oboru Kadeřník tvorba copánků a culíků a základní techniky natáčení natáček.

Ani na svačinu jsme samozřejmě nezapomněli, a tak ve školním kiosku byl připraven pro každého párek v rohlíku. Po absolvování všech stanovišť jsme se s návštěvou osmáků rozloučili s vědomím opětovného setkání například při dnech otevřených dveří, nebo při podání přihlášky ke studiu. Věříme, že se návštěva vydařila a těšíme se na další setkání.

 

Mgr., Ing. Martin Dundr, zástupce ředitelky pro OV