Nahrávám...
Zpět

Soutěž o zlatou kuklu společnosti SIAD

 

 

 

 

 

 

 

Soutěž o zlatou kuklu společnosti SIAD začala.

 

Po tříleté pauze způsobené onemocněním COVID -19, se v Mostě ve Střední škole technické, konal dne 25. dubna 2023 již osmý ročník tradiční soutěže ve svařování. Soutěž je vyhlášena v kategoriích dle jednotlivých metod svařování. Pro letošní rok se do Mostu sjeli soutěžící z 21 škol celé z celé republiky.  Záštitu nad celou akcí převzal hejtman ústeckého kraje Ing. Jan Schiller, který přijel soutěžící osobně podpořit. Za naši školu se do boje o cenný kov pustil žák třetího ročníku oboru Instalatér Karel Bayer.

Vzhledem ke skutečnosti, že žáci třetího ročníku právě realizují kurz svařování plamenem, byla volba metody zcela jasná a přihlásili jsme tedy Karla Bayera do soutěže ve svařování v kategorii svařování plamenem – metoda 311.

Soutěž je členěna na teoretickou a praktickou část. V rámci teoretické části píší soutěžící teoretický test a v praktické části musí předvést co nejdokonalejší svár. Nad řádným průběhem soutěže dbá odborná komise složená z řad instruktorů svařování nebo zástupců z řad partnerů soutěže.

Jak celé klání dopadlo? Karel se ve své kategorii umístil na velmi pěkném osmém místě z celkového počtu patnácti soutěžících. Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mu do dalších soutěží mnoho úspěchů. Výsledkovou listinu a fotogalerie naleznete v příloze.

 

Mgr., Ing. Martin Dundr, zástupce ředitelky pro odborný výcvik