Nahrávám...
Zpět

Projekt: „Na zkušenou do zahraničí“

Program Erasmus+: program Unie pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport

Klíčová akce 1 - Projekty mobility osob - odborné vzdělávání a příprava

Projekt: „Na zkušenou do zahraničí“

Číslo projektu: 2019-1-CZ01-KA102-060592

 

Střední škola služeb a řemesel, J. Šípka 187, Stochov zahájila dne 27. 6. 2019 realizaci projektu Na zkušenou do zahraničí. V rámci projektu budou žáci uskutečňovat odbornou praxi v italských školách a podnicích. Praxe se zúčastní žáci oboru Hotelnictví, Kuchař - číšník, Kosmetické služby a Kadeřník. V rámci projektu proběhne i přenos dovedností z Itálie do České republiky, kdy školu navštíví Italové. V rámci návštěvy ve škole proběhnou intenzivní kurzy přípravy těstovin, pizzy a kávy. Termín ukončení projektu je prosinec 2021.

Aktivity:

  • krátkodobá mobilita žáků v odborném vzdělávání a přípravě. Odborné vzdělávání
    a příprava s využitím systému ECVET pro obory Kosmetické služby a Kadeřník. Praxe u přijímací organizace Solaris s.n.c. di Torri Angelo & C. Sede leg., Itálie,
  • dlouhodobá mobilita žáků v odborném vzdělávání a přípravě. Odborné vzdělávání
    a příprava s využitím systému ECVET pro obory Kuchař číšník a Hotelnictví. Praxe u přijímací organizace Gestitur s.r.l., Via Arrigo Solmi 1/F 09126 Cagliari, Sardinie,
  •  výukové a školící pobyty pracovníků v zahraničí. Mobility zahraničních pracovníků v Čechách. Program barman a barista, cukrář, šéfkuchař.

 

Všichni žáci po ukončení stáže získají Europass a Certifikát o absolvování zahraniční mobility v rámci programu Erasmus+.

Celkové náklady projektu činí 88.725,- EUR.

Celková výše dotace z evropských zdrojů je 88.725,- EUR.