Nahrávám...
Zpět

Stáž v Itálii Erasmus+

Naše škola zajistila v rámci programu Erasmus+ zahraniční stáž pro naše žáky zcela ZDARMA.

 

Zahraniční stáž v Itálii

I na začátku tohoto školního roku vyjela naše škola do Itálie. Tentokrát to ale nebyl kurz italské gastronomie jako loni, ale odborná zahraniční stáž, na kterou jsme získali finanční prostředky prostřednictvím programu Erasmus +.
Pečlivým výběrem prošla velká řada žáků, protože zájem byl obrovský.Nakonec bylo vybráno 18 nejlepších z oborů Hotelnictví a Kuchař-číšník.

Odjezd byl naplánován na sobotu 16. 9. 2017.
Všichni nedočkaví účastníci se dostavili včas a my mohli nastoupit do autobusu a vyrazit směrem na jih.

Cesta autobusem byla trochu únavná. Ale pravidelně jsme zastavovali a občerstvovali se. Po necelých 15 hodinách jsme dorazili na místo - do italského letoviska Milano Marittima

Cestou jsme pozorovali zajímavou italskou krajinu.
Po příjezdu do hotelu Deborah, který se stal na celé dva týdny naším domovem jsme se hned ubytovali, naobědvali a okamžitě vyrazili na pláž a do bazénu.

Prvním bodem naplánovaného programu byla návštěva úžasného gastronomického festivalu v Cervii. Obrovská nabídka nejrůznějších regionálních produktů a výrobků a streetfood z celého světa nás doslova nadchl. Spolu s davy místních i turistů jsme se tlačili uličkami mezi stánky a dívali se, ochutnávali a objevovali, co jsme ještě nikdy neviděli.
Už cesta na festival byla velmi zajímavá - podél vodního kanálu s kotvícími loděmi, rybářskými i výletními jachtami.

Bc. Marcela Krombholzová, učitelka